İşlem Platformları

İşlem Platformları A A

Ziraat Trader

Ziraat Yatırım, yatırımcıların piyasalardaki gelişmeleri anında takip edebileceği bir veri takip, analiz ve işlem platformunu hizmete sunuyor; Ziraat Trader...

Ziraat Trader ile doğru bilgiye ve kârlı yatırımlara ulaşmak daha kolay… Internet üzerinden kesintisiz verilere ve hisse senetlerinin Takas verilerine ulaşmak, teknik analiz yapmak ve hisse senedi alım-satım emirlerini anında BIST'e iletmek artık daha hızlı…

Ziraat Trader Java

Java tabanlı olan bu uygulama ile herhangi bir yazılım yüklemeden piyasaları anlık olarak izleyebilirsiniz. İnternet bağlantısı olan her yerden ulaşılabilen bu uygulama içinde grafik çizebilir, teknik analizler yapabilirsiniz. Hisse senedi piyasasına ait yüzeysel bilgileri, temel piyasalara ait Dünya Hisse Senedi piyasası endekslerini, haberleri, eurobond ve TCMB verilerini anlık olarak izleyebilir, pariteler, bankalar arası döviz piyasası verileri ile serbest piyasa döviz ve altın bilgilerine de erişebilirsiniz. İşlem platformu üzerinden yurt içi piyasalarda işlem yapabilirsiniz.

Ziraat Trader iPhone / iPad

iPhone ya da iPad üzerinden Hisse Senedi ve VİOP dâhil çeşitli piyasaları izleyebilir, hisse senedi alım-satım işlemi yapabilirsiniz. Alım-satım ve portföy görüntüleme işlemleri için e-Ziraat giriş bilgilerinizi kullanmanız yeterlidir.

Ziraat Trader iPhone / iPad, Apple Store üzerinden ücretsiz indirilebilir

Ziraat Trader iPhone / iPad uygulaması ile

 • Hisse Senedi ile ilgili olarak; alım satım emri, emir bölme, emir düzeltme, emir iyileştirme, emir iptali işlemlerini kolayca yapabilir,
 • Seansı, kurları ve diğer piyasaları anlık olarak izleyebilir,
 • Hisse veya Porföyüm menüsü üzerinden fiyat bilgisini de görerek alım satım işlemi gerçekleştirilebilir,
 • Hisse senetleri ve VİOP derinlik bilgilerine uygun hizmet paketinisatın alarak ulaşılabilir.
 • Ulusal ve uluslararası haber ajansları ile Matriks’in derlediği haberleri gerçek zamanlı olarak izleyebilir,
 • Takip etmek istediğiniz tüm enstrümanları dizayn edeceğiniz “Sayfam”a ekleyip, detay bilgilere kolaylıkla erişilebilirsiniz.

Ziraat Trader Android

Cep telefonları, tabletler, akıllı telefonlar için geliştirilen Ziraat Trader ürünümüz Android işletim sistemi yüklü cihazlarda da kullanılabilmektedir.

Ziraat Trader Android, İndiroid ve Android Market’ten ücretsiz indirilebilir.

Ziraat Trader Android uygulaması ile

 • Hisse Senedi ile ilgili olarak; alım satım emri, emir bölme, emir düzeltme, emir iyileştirme, emir iptali işlemlerini kolayca yapabilir,
 • Seansı, kurları ve diğer piyasaları anlık olarak izleyebilir,
 • Hisse veya Portföyüm menüsü üzerinden fiyat bilgisini de görerek alım satım işlemi gerçekleştirilebilir,
 • Hisse senetleri ve VİOP derinlik bilgilerine uygun hizmet paketini satın alarak ulaşılabilir.
 • Ulusal ve uluslararası haber ajansları ile Matriks’in derlediği haberleri gerçek zamanlı olarak izleyebilir,
 • Takip etmek istediğiniz tüm enstrümanları dizayn edeceğiniz “Sayfam” a ekleyip, detay bilgilere kolaylıkla erişilebilirsiniz.

Ziraat Trader Mobile

GPRS erişim imkânı bulunancep telefonları, Blackberry cihazları, PDA ve akıllı telefonlar için java ortamında geliştirilmiştir. Ziraat TraderMobile ile finansal piyasalara ilişkin en son haber, fiyat, değer bilgilerine erişebilir ve Ziraat Yatırım'daki hesabınıza ulaşarak yurt içi piyasalarda işlem yapabilirsiniz.

Ziraat Trader; gerçek zamanlı BIST verilerini, serbest piyasa döviz fiyatlarını, güncel finansal haberleri, faiz, yurtdışı döviz spot ve pariteleri, emtia fiyatları, vadeli işlem piyasaları, Eurobond verileri dâhil tüm finansal piyasaları her yerden izlemenizi sağlar.

Ziraat Trader’da Neler Var?

 • BIST'de işlem gören hisse senetlerinde alım-satım,
 • BIST Endeksleri,
 • Serbest Piyasa Döviz Kurları,
 • Merkez Bankasının Döviz Kurları,
 • Yabancı Ülke Borsa Endeksleri,
 • Pariteler,
 • Yabancı Ülke Bono Faiz Oranları,
 • Ekonomi ile ilgili tüm haberler,
 • İnteraktif Teknik Analiz.

GPRS Ücretleri

Ziraat Trader GPRS üzerinden iletişim kurduğundan, kullanıcılar için bir GPRS ücreti söz konusu olabilir. GSM operatörlerinden "sınırsız internet paketi" kullanan kullanıcılar açısından, Ziraat Trader ürünü, ilave bir masrafa neden olmaz. Tarifeler operatörlere ve indirilen verilere göre farklılık göstermektedir.

Ziraat Trader hakkında lütfen info@ziraatyatirim.com.tr adresine e-mail gönderin veya 0 850 22 22 979 (ZRY) telefondan 5'i tuşlayın, size yardımcı olalım.

ZBorsa

ZBorsa tüm Ziraat Yatırım müşterilerine ücretsiz sunduğumuz mobil uygulamamızdır. Seçtiğiniz ve değiştirebileceğiniz 10 adet Hisse, Varant veya VIOP kontratının canlı fiyatını BİST veri ücreti ödemeden takip edip işlem yapabilirsiniz. BİST veri ücreti gerektirmeyen FX paritelerini, VIOP’daki değerli maden ve FX sözleşmelerini ve Ziraat Yatırım olarak sizler için ayrıca ücretini ödediğimiz BİST endekslerini yine canlı takip edebilirsiniz. Ücret gerektiren diğer veriler de uygulamamızda gecikmeli şekilde mevcuttur. Ziraat Yatırım olarak yayınladığımız tüm bültenler, araştırma raporları, teknik analiz, hisse önerileri, KAP haberleri ve piyasa haberlerine ZBorsa üstünden ulaşabilirsiniz.

E-Şube’miz gibi tüm müşterilerimize ücretsiz sunduğumuz, herkesin sermaye piyasalarını takip etmesine yönelik bu hizmetimizi kullanmak için Türkiye genelinde tüm Ziraat Bankası şubelerinden hesap açabilirsiniz. HESAP İŞLETİM ÜCRETİMİZ YOKTUR.

 

App Store ve Google Play'den ZBorsa uygulamanızı indirebilirsiniz.

Saygılarımızla
Komisyon ve Ücretler

Hisse Senedi Komisyon Uygulamamız

10 Aralık 2015 takas tarihinden itibaren e-Şube, Ziraat Trader, Ziraat Mobile ve veri ekranları aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz hisse senedi işlemlerinde aşağıdaki tabloda belirtilen kademeli komisyon oranları günlük olarak uygulanacaktır.(BSMV ayrıca eklenecektir).

Günlük internet işlem hacmi (TL) Komisyon Oranı (ONBİNDE)
0 - 50.000 15
50.001 - 100.000 12
100.001 - 250.000 10
250.001 - 500.000 8
500.001 - 1.000.000 6
1.000.001 - üstü 4

Şubelerimiz, Yatırım Merkezlerimiz ve Müşteri Hizmetleri Merkezimiz (MHM) aracılığıyla gerçekleştireceğiniz hisse senedi işlemlerinde komisyon oranı olarak binde 2 + BSMV uygulanmaktadır. Minimum komisyon tutarımız Şube ve Yatırım Merkezlerimizi arayarak yaptığınız işlemlerde 2 TL+BSMV, MHM aracılığıyla yaptığınız işlemlerde 0,50TL+BSMV, İnternet üzerinden yapacağınız işlemlerde ise 1Kr+BSMV dir.

Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası Komisyon Uygulamamız

Internet üzerinden gerçekleştireceğiniz VİOP işlemlerinde komisyon oranımız onbinde 5’dir.(BSMV ayrıca eklenecektir).

VİOP Komisyon Oranları Komisyon Oranı (ONBİNDE)
İnternetten yapacağınız işlemler için 5
Telefon aracılığı ile yapacağınız işlemlerde 5

Diğer ücret ve masraflar

 • Şirketimizde hesabı olan ve hesap özetlerini iadeli taahhütlü posta yoluyla gönderilmesini talep eden müşterilerimizden postalama masrafı olarak aylık 3.85 TL alınmaktadır. Diğer taraftan tüm müşteri raporları ve hesap özetleri ayrıca talep eden müşterilerimize e-posta yolu ile günlük, haftalık ve aylık olarak hiçbir ücret alınmadan gönderilmektedir. Bu raporların elinize ulaşması için yapmanız gereken tek şey geçerli bir e-posta adresinin müşteri bilgileriniz arasına kaydedilmiş olmasıdır.
 • Takas maliyetleri sebebiyle EFT ücreti olarak EFT tutarı üzerinden yüzbinde 5 oranında masraf alınmaktadır. Hesaplanan EFT masrafının 0.50 TL’nin altında kalması durumunda asgari 0.50 TL + BSMV, 25 TL’nin üstünde olması durumunda ise azami 25 TL + BSMV alınacaktır.
 • Yurtdışı/Yurtiçi diğer bankalara yapılan Yabancı Para Transferlerinde binde 5 oranında masraf alınmaktadır. Transfer limiti Asgari 25.00 USD - Azami 500.00 USD'dır. BSMV dahildir.

Bilgilerinize sunar, bol kazançlı günler dileriz.

Veri Hizmetleri

1 Eylül 2014 itibariyle BIST veri yayınlama politikasında yapılan değişiklik çerçevesinde Şirketimizce uygulanan bilgi paketlerinin içerik ve ücretleri ana sayfamızda duyurular bölümünde bulunmaktadır.