Sabah Stratejisi

Sabah Stratejisi

Sabah Stratejisi - 22 / 06 / 2017


ŞİRKET HABERLERİ

Garanti Bankası (GARAN, Öneri "EKLE", Sınırlı Pozitif): Garanti Bankası, toplam miktarı 224,5mn TL takipteki alacaklarının toplam 14mn TL'ye varlık yönetim şirketlerine satışının gerçekleştirildiğini açıkladı. 

Detaylar şu şekilde : Takipteki krediler portföyünde yer alan ve toplam anapara bakiyesi 17 Mayıs 2017  tarihi itibarı ile 114,5mnTL olan; kredi kartı, bireysel destek kredisi ve kredili mevduat ve masraf hesabı türündeki kredilere ilişkin tahsili gecikmiş alacakları, 10,6mnTL'ye, 22 Mayıs 2017 tarihi itibarı ile anapara bakiyesi 110mn TL. olan; ticari krediler, çek hesapları, sigorta alacakları, kredi kartı, kredili mevduat ve masraf hesabı türündeki sorunlu ticari kredi alacakları, 3,4mn TL'ye satılmıştır.

27 Nisan 2017 Tarihli Garanti Bankası Raporumuz için tıklayınız...

Aygaz (AYGAZ, Öneri "EKLE", Nötr): Aygaz, iştiraklerinden Opet Aygaz Gayrimenkul A.Ş'nin bugünkü Genel Kurul Toplantısı'nın ana maddesi olan sermaye artırımı hakkında detayları açıkladı. Buna göre, Opet Aygaz Gayrimenkul'ün 150mn TL olan mevcut sermayesinin 100mn TL artırılarak 250mn TL'ye çıkarılacağı belirtildi. Açıklamada ayrıca gerçekleşecek sermaye artırımı sebebiyle Aygaz'ın payına düşen 50mn TL'lik ödeneğin 12,5mn TL'lik kısmının nakit olarak, geri kalanının ise 24 ay içerisinde ödenmesine karar verildiği bilgisi yer aldı.

8 Mayıs 2017 Tarihli Aygaz Raporumuz için tıklayınız...


Emlak Konut GYO (EKGYO, Öneri "AL", Sınırlı Pozitif): Şirket tarafından 21.06.2017 tarihinde yapılan "İzmir Konak 2.Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. Oturumunda; Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri 726mn TL olmuştur. İhaleye Esas Tespit Edilen Asgari Bedel 402,5mn TL idi. Bu rakama %20 Emlak Konut payı dahildir.

9 Mayıs 2017 Tarihli Emlak Konut GYO Raporumuz için tıklayınız...

Kron Telekomünikasyon (KRONT, Sınırlı Pozitif): İstanbul Yeni Havalimanı Projesi kapsamında tüm havalimanını kapsayacak kablolu ve kablosuz alan ağlarının kuruluşu ve 5 yıl işletilmesi için, Netaş, 17 Şubat 2017 tarihinde sözleşme imzaladığını kamuoyunun bilgisine sunmuştu. Bu kapsamda Netaş'dan 300bin Euro tutarında "Kron Single Fi" (Kablosuz Ağ Yönetim Yazılımı) siparişi alınmıştır.

SEKTÖR HABERLERİ

Pay Piyasası Pazar Değişiklikleri: Ana Pazar'da işlem görmekte olan Teknosa (TKNSA), Alcatel (ALCTL) ve Kron Telekomünikasyon (KRONT) payları 03/07/2017 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'a alınacaktır.

DİĞER ŞİRKET HABERLERİ

Türk Prysmian Kablo (PRKAB, Sınırlı Pozitif): Dün gerçekleşen İzoleli Yeraltı Güç Kablosu Bağlantı Projesi ihalesi kapsamında en düşük teklif firma tarafından verilmiştir. İzoleli Yeraltı Güç Kablosu Bağlantı Projesi Teklif Bedeli : 55,1mn TL'dir.

Sabah Stratejisi Raporumuz için tıklayınız...