Sabah Stratejisi

Sabah Stratejisi

Sabah Stratejisi - 19 / 10 / 2017

 

ŞİRKET HABERLERİ

DO & CO (DO-CO, Nötr): Türk Hava Yolları (THY) tarafından önceki gün yapılan THY'nin İstanbul üçüncü havalimanına taşınması ile birlikte söz konusu havalimanında ikram hizmetleri tedariği ile ilgili olarak başkaca bir şirket ile görüşmelere başladığı ve THY'nin bu hususta bir iyi niyet anlaşması imzaladı haberine istinaden, DO & CO aşağıdaki açıklamaları yapmıştır.

Bu kapsamda DO & CO AG, ne TURKISH DO & CO ortaklığının, ne de THY ile TURKISH DO & CO arasındaki ikram hizmetleri sözleşmesinin THY tarafından sonlandırılmadığını bildirmiştir. DO & CO AG hiç süphesiz THY'ye karşı taahütlerini yerine getirmeye devam edecektir ve kendisini mevcut ortaklığa bağlı görmektedir. Bu doğrultuda, DO & CO AG: Türkiye'deki anlaşmalarına ve yatırımlarına bağlı olduğunu, Türkiye'deki mevcut faaliyetlerine devam etme niyetinde olduğunu, DO & CO AG, TURKISH DO & CO'nun üçüncü havalimanında THY ikram hizmetleri sağlayıcısı olarak seçilmemesi durumunda dahi İstanbul üçüncü havalimanına önemli ölçüde yatırımlar yapmaya istekli olduğunu belirtmiştir.

Katmerciler (KATMR, Pozitif): Şirket Güvenlik Kuvvetlerimize teslim edilmek üzere 5mn USD tutarında muhtelif Zırhlandırılmış Kazıyıcı ve Ekipman siparişi almıştır. Siparişlerin teslimi 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecektir.

Tümosan (TMSN, Sınırlı Pozitif): Tümosan; Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından 10 Ekim 2017 tarihinde ihale ilanı yayımlanan "Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi" Teklife Çağrı Dökümanını almış olup teklifini 22 Aralık 2017 tarihine kadar verecektir.

Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Şirket'in %100 bağlı ortaklığı Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretim AŞ'nin Manisa ili Alaşehir ilçesinde kurmayı planladığı 24,9 MW kurulu güce sahip olacak Alaşehir II Jeotermal Enerji Santrali projesi için üretim lisansı almak üzere EPDK'ya başvurulmuştur.

SEKTÖR HABERLERİ

TANAP Projesi: Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi için Azerbaycan şirketi Güney Gaz Koridoru AŞ'ye 500 milyon dolarlık finansman sağlanması onaylandı. Kaynak: AA

DİĞER ŞİRKET HABERLERİ

Yeni Gimat GYO (YGGYO, Nötr): Şirket'in, sermayesine %100 oranında iştirak etmiş bulunduğu 2mn TL sermayeli "Anadolu Gayrimenkul Yönetimi Anonim Şirketi'' ile ''devir alan'' sıfatı ile kolaylaştırılmış şekilde birleştirilmesi işlemi neticesinde, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği  uyarınca ayrılma hakkı doğmadığından, ayrılma hakkının uygulanmamasına karar verilmiştir.

Sabah Stratejisi Raporumuz için tıklayınız...