Seans Bülteni

Bültenler

Seans Bülteni - 29 / 8 / 2014

Turkcell (TCELL, Sınırlı Pozitif): Şirketten yapılan açıklamaya göre, Turkcell'in kendi markasıyla çıkardığı T serisi akıllı telefonların en yenisi Turkcell T50, piyasaya sürüldüğü 9 Temmuz tarihinden itibaren 165 bini aşan satışla Turkcell'in cihaz portföyünde en çok tercih edilen akıllı telefon oldu. Turkcell T50, Eylül ayından itibaren artık "Made in Turkey" damgasıyla satışa sunulacak.
İş Bankası (ISATR, ISBTR, ISCTR, Nötr): Banka yurt dışı havale akımlarına dayalı seküritizasyon programıyla bağlantılı olarak gerçekleştirilen 10,2 yıl vadeli finansman işlemi kapsamında 500 milyon ABD Doları sağlamıştır.
Ayrıca, Banka yurt içinde 20 milyar Türk Lirası'na kadar farklı vadelerde Türk Lirası cinsinden banka bonosu ve/veya tahvil ihraç edilmesi ve söz konusu ihraçlar kapsamında Sermaye Piyasası Kurulu ve diğer merciler nezdinde gerekli başvuruların yapılması için Genel Müdürlüğe yetki verilmesine karar vermiştir.
Emlak Konut (EKGYO, Sınırlı Pozitif): Şirket gelir paylaşımı projelerinden, yüklenici "Tahincioğlu Gayrimenkul İnş. ve Tur. A.Ş.- Kozken İnş. Taah. ve Tur. A.Ş. İş Ortaklığı" tarafından yapımı devam eden Nidakule Ataşehir Projesi'nde bulunan 150 adet bağımsız bölümün tamamını, KDV dahil 223.610.000 TL bedel üzerinden satarak alıcı ile Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalamıştır.