Seans Bülteni

Bültenler

Seans Bülteni - 19 / 12 / 2014

İş Bankası (ISCTR, Öneri "EKLE", Nötr): Türkiye İş Bankası Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı ana hissedar konumunda bulunduğu İş Bankası'nda 19 Aralık 2014 tarihi itibariyle satış işlemi yapabileceğini seans bitimi ardından duyurdu.
Garanti Bankası (GARAN, Öneri "TUT", Nötr): Garanti Bankası toplamda 1 milyar Euro veya Türk Lirası da dahil diğer para birimlerinde muadili tutara kadar yurt içinde, yurt dışında veya nitelikli yatırımcılara veya tahsisli satış yöntemi ile satılmak üzere ipotek teminatlı menkul kıymet ihraç edecek.
Aselsan (ASELS, Öneri "EKLE", Nötr): Avrupa Komisyonu Ortak Araştırma Merkezi-İleri Teknolojik Çalışmalar Enstitüsü tarafından hazırlanan "AB Endüstriyel Ar-Ge Yatırım Karnesi" raporuna göre ASELSAN, söz konusu listede 50,7 milyon euro Ar-Ge harcaması ile 2.500 küresel şirket arasında 1.169'uncu sırada yer aldı. Şirket, sektörel olarak "Teknolojik Donanım ve Ekipman" kategorisinde bulunan 334 şirket arasında  ise 170'inci oldu.
Tüpraş (TUPRS, Öneri "EKLE", Nötr): Şirket, yurt içinde 1 milyar dolara kadar tahvil ihracı için genel müdürlüğe yetki verdiğini açıkladı.