ZDünya Yurt Dışı İşlemler

ZDünya Yurt Dışı İşlemler A A

ZDünya Nedir ? ZDünya,  yurt dışındaki 26 ülke ve 120 den fazla borsada /piyasada işlem gören Pay (Stocks), Vadeli işlem (Futures), Opsiyon (Options) , Tahvil (Fixed Income), Borsa Yatırım Fonu (ETFs) gibi ürünlerde işlem yapabileceğiniz gelişmiş bir platformdur. 

ZDünya Platformu ile ayrıca yurt dışı piyasa ve ürünlerindeki gelişmeleri takip ve analiz edebilirsiniz.

ZDünya Platformu ile bireysel yatırımcılar yurt dışı hisse senetlerine yatırım yapabilirken, özellikle kurumsal yatırımcılar yurt dışı piyasalarda işlem gören türev ürünleri kullanarak döviz, emtia, enerji, faiz, endeks gibi dayanak varlıklarda karşılaşabilecekleri fiyat risklerini kolay ve etkin bir şekilde yönetebilmektedirler.

ZDünya Destek Hattı:0212 339 80 44 & ZDunya@ziraatyatirim.com.tr

Kapsanan Borsalar
Yurtdışı Borsalarda En Çok İşlem Gören Ürünler
Nasıl Hesap Açabilirim ?

ZDünya  Yurt Dışı İşlemler hesabı açmak için,  Ziraat Yatırım nezdinde mevcut bir yatırım hesabınız bulunuyorsa, en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek, “Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yurt Dışı Piyasalarda Gerçekleştirilen Pay Ve Türev Araçların Alım Satımına Aracılık Çerçeve Sözleşmesi” imzalamanız ve uygunluk anketini doldurmanız yeterli olacaktır.

Hesap açılış minimun alt limiti 3.000 USD'dir.


Ziraat Yatırım nezdinde mevcut bir yatırım hesabınız bulunmuyorsa “ZDünya Yurt Dışı İşlemler hesabı” açılışı öncesinde Ziraat Yatırım “Yatırım Hizmet ve Faaliyetleri Çerçeve Sözleşmesini imzalamanız ve ayrıca Ziraat Bankası Nezdinde bir USD döviz hesabınızın bulunması gerekmektedir.

Para Yatırma Çekme İşlemleri

ZDünya Para Yatırma Çekme Talepleri
Para Yatırma:
ZDünya hesabınıza USD gönderimi için aşağıdaki hesap numarasını kullanabilirsiniz.  Açıklama kısmına Ad Soyad, ZRY Portföy numaranızı ve "ZDünya işlemleri için" ifadesini yazmayı unutmayınız.

Banka:          T.C. Ziraat Bankası A.Ş.
Şube:            753- Levent Şubesi
Hesap No:     38216383-5377 (USD)
IBAN:            TR 9300 0100 0753 3821 6383 5377

Para Çekme:

ZDünya hesabınızdan banka hesabınıza USD transfer  taleplerinizi hafta içi ( iş günlerinde)  09:00 - 12:30 saatleri arasında       0212 339 80 44 ZDünya Destek hattımız arayarak veya sözleşmenizde belirtmiş olduğunuz eposta adresiniz üzerinden zdunya@ziraatyatirim.com.tr adresine iletebilirsiniz.
 

ZDünya Kredili Pay Alımları ve Vadeli İşlemler Güniçi Teminat Uygulaması
ZDünya Masaüstü Platform Klavuzu
Yurtdışı İşlemler Komisyon Oranları
Kurulumlar
Handy Trader - ZDünya Mobil Platform Klavuzu

Handy Trader Nedir?

Handy Trader ZDünya mobil uygulamasıdır.

Handy Trader uygulamasını Google Play veya App Store dan indirdikten sonra Handy Trader mobil platformuna giriş yaparak işlemlerinize başlamadan önce,    hesap açılışında belirlediğiniz mobil hattınızın bulunduğu telefon ile hesabınızı ”Register Two-Factor”  işlemi ile  ilişkilendirmeniz gerekmektedir.

Böylece kullanıcı adı ve şifreniz ile sağlanan güvenliğe ek olarak,  telefonunuzun Parmak izi (Touch ID) veya PIN numarasını kullanarak güvenli bir şekilde hesabınıza giriş (Login) yapabileceksiniz. 


IOS (Iphone) için Minimum sistem: iPhone 5S ve üstü,  iPad 2 ve üstü, İşletim Sistem iOS 10.0  ve üstü

Register Two-Factorr     IOS (Iphone) etkinleştirme klavuzu için tıklayınız.
                                                                                                              
Android  için Minimum sistem:    Android OS 5.0 ve üstü.

Register Two-Factor       Android  etkinleştirme klavuzu için tıklayınız.