Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Hesap Açılışı için Şubelerimize veya T.C. Ziraat Bankası Şubelerine uğramanız yeterlidir.

Hayır. Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. de bulunan yatırım hesabınızdan hesap işletim ücreti alınmamaktadır.

Evet. Ekstre gönderimini posta yoluyla talep eden müşterilerimizden postalama ücreti olarak aylık 3,85 TL kesilmektedir. Elektronik posta  olarak gönderilen ekstrelerden ücret alınmamaktadır.

 

Hayır. Ziraat Yatırım hesabınızla Ziraat Bankası’ndaki hesabınız arasında yapacağınız havale işlemleri ücretsiz.

 

Evet. Ziraat Yatırım hesabınızdan yapacağınız EFT işlemlerinde minimum 0.50 TL (Elli Kuruş) maksimum 25 TL (Yirmibeş TL) olmak üzere işlem tutarının yüzbinde 5’i kadar EFT masrafı alınmaktadır.

 

BIST uygulamalarına paralel olarak, işlem tutarından bağımsız, internet kanalımızdan yapılan işlemler dahil, 1 kuruş + BSMV maktu işlem komisyonumuz vardır. Daha önce ‘maktu muaf’ tanımlı müşterilerimiz için de bu uygulama geçerlidir.

Emir iptal ücretleri BIST uygulamalarını aynen yansıtacak şekilde güncellenmiştir.

BIST anlık veri bilgileri 1 Eylül 2014 itibariyle ücretlendirmeye tabi olmuştur. Ziraat Yatırım olarak e-şubemizde tüm müşterilerimiz için ücretsiz bir alternatif sunuyoruz. Canlı Borsa dediğimiz bu hizmetimizde ilgilendiğiniz sınırlı sayıdaki pay senetlerini, VİOP sözleşmelerini ve Endeks bilgilerini anlık ve ücretsiz olarak izleyebilir, analizini yapabilirsiniz.

 

BIST’in yeni ücretlendirme politikaları doğrultusunda, e-şubemizde sunduğumuz hizmetin ötesinde tam kapsamlı Canlı Düzey1 verisi talep eden müşterilerimizden, Pay Senedi ve/veya VİOP piyasalarının her biri için aylık 3,75 TL + BSMV ücret alınmaktadır. RtNetZiraatTrader Java ve Ziraat Trader Mobile ürünleri canlı versiyonlarında tam kapsamlı Düzey1 verisi kullanmaktadır. Aylık 50 TL komisyon geliri oluşturan müşterilerimiz Pay Senedi veya VİOP piyasalarından bir tanesini, 80 TL komisyon üreten müşterilerimiz her iki piyasayı da ücretsiz izleyebilir. Derinlik, AKD gibi veriler ayrıca ücrete tabidir.