Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Hesap Açılışı için T.C. Ziraat Bankası Şubelerine uğramanız yeterlidir.

Hayır. Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. de bulunan yatırım hesabınızdan hesap işletim ücreti alınmamaktadır.

Evet. Ekstre gönderimini posta yoluyla talep eden müşterilerimizden postalama ücreti olarak aylık 8 TL kesilmektedir. Elektronik posta  olarak gönderilen ekstrelerden ücret alınmamaktadır.

 

Hayır. Ziraat Yatırım hesabınızla Ziraat Bankası’ndaki hesabınız arasında yapacağınız havale işlemleri ücretsiz.

 

•    Yurtdışı/Yurtiçi diğer bankalara yapılan Yabancı Para Transferlerinde binde 5 oranında masraf alınmaktadır. Transfer limiti Asgari 25.00 USD - Azami 500.00 USD'dır. BSMV dahildir
 

BIST uygulamalarına paralel olarak, işlem tutarından bağımsız, internet kanalımızdan yapılan işlemler dahil, 1 kuruş + BSMV maktu işlem komisyonumuz vardır. Daha önce ‘maktu muaf’ tanımlı müşterilerimiz için de bu uygulama geçerlidir.

Emir iptal ücretleri BIST uygulamalarını aynen yansıtacak şekilde güncellenmiştir.

Ziraat Yatırım olarak e-şubemizde tüm müşterilerimiz için ücretsiz bir alternatif sunuyoruz. Canlı Borsa dediğimiz bu hizmetimizde ilgilendiğiniz sınırlı sayıdaki pay senetlerini, VİOP sözleşmelerini ve Endeks bilgilerini anlık ve ücretsiz olarak izleyebilir, analizini yapabilirsiniz.

  • Seçilen ve değiştirebilen 10 adet hisse, varant veya VİOP kontratının canlı fiyatı BİST veri ücreti ödenmeden takip edilebilmektedir.
  • BİST veri ücreti gerektirmeyen seçilen 10 adet veriyi günde 10 kez değiştirerek farklı verilere de bakma imkanı bulunmaktadır.
  • ZBorsa, Ziraat Yatırım hesap numarası ile mobil erişimin olduğu her yerden piyasalara ve Ziraat Yatırım portföyüne 7 gün ve 24 saat erişilebilmektedir.
  • Zaman ve mekan sınırlaması olmadan hisse senedi detay bilgilerine ve teknik analiz verilerine ulaşabilen uygulama ile istenen hisse senetleri için haber ve fiyat alarmı da kurulabilmektedir.                
  • Sayfam menüsü tercihler doğrultusunda düzenlenebilmektedir.    

 

BIST’in yeni ücretlendirme politikaları doğrultusunda, e-şubemizde sunduğumuz hizmetin ötesinde tam kapsamlı Canlı Düzey1 verisi talep eden müşterilerimizden, Pay Senedi ve/veya VİOP piyasalarının her biri için aylık 4,50 TL ücret alınmaktadır. ZiraatTrader Java ve Ziraat Trader Mobile ürünleri canlı versiyonlarında tam kapsamlı Düzey 1 verisi kullanmaktadır. Aylık 50 TL komisyon geliri oluşturan müşterilerimiz Pay Senedi veya VİOP piyasalarından bir tanesini, 80 TL komisyon üreten müşterilerimiz her iki piyasayı da ücretsiz izleyebilir. Derinlik, AKD gibi veriler ayrıca ücrete tabidir.