Sabit Getirili MK

Alım-satım

Yatırımlarınız için sabit bir getiriyi tercih ediyorsanız; Ziraat Yatırım, piyasa koşulları içerisinde en uygun oranlarla çeşitli vade seçeneklerinden oluşan Devlet Tahvili, Hazine Bonosu ve repo işlemleri ile hizmetinizdedir.

Kısa vadeli yatırımlarınız için repo işlemlerini tercih edebilir, orta ve uzun vadeli yatırımlarınız için de değişik itfa tarihleri taşıyan bono ve tahvillerden alabilirsiniz. Ziraat Yatırım aracılığıyla BIST Borçlanma Araçları Piyasası'ndan istediğiniz tahvil ya da bonoyu piyasa fiyatları ile alabileceğiniz gibi dilerseniz belirlediğiniz fiyat için alım satım emri de verebilirsiniz. Satın aldığınız Devlet Tahvili/Hazine Bonosunu vade sonuna kadar elde tutabileceğiniz gibi, değişen piyasa şartlarına göre vadesinden önce istediğiniz zaman nakde dönüştürme olanağına da sahipsiniz. Bunun için Ziraat Yatırım’ın uzman kadrosunun önerilerinden yararlanabilir, piyasadaki faiz değişimlerinden karlı çıkabilirsiniz.

Hazine İhaleleri

Hazine Bonoları ve Devlet Tahvilleri, Hazine Müsteşarlığı tarafından belirli zamanlarda düzenlenen ihalelerle satılır. Bu ihalelere Ziraat Yatırım aracılığı ile direkt olarak katılabilirsiniz.