Sabah Stratejisi

Sabah Stratejisi A A

Sabah Stratejisi - 23 / 07 / 2018

 

Doğuş Otomotiv (DOAS, Nötr): Meiller Doğuş Damper Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi'nin toplam sermayesinin % 100'ne sahip bulunan F.X. Meiller Fahrzeug- und Maschinenfabrik GmbH & Co. KG ve Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.; bu hisselerin tamamının Doğuş Oto Pazarlama ve Ticaret A.Ş.'ye satış devir işlemini tamamlamışlardır.

İş Bankası (ISCTR, Öneri "AL", Nötr): Yönetim Kurulunca, Gürcistan'da faaliyet gösteren bağlı ortaklığı JSC Isbank Georgia'nın ödenmiş sermayesinin 16mn USD karşılığı Gürcistan Larisi tutarında artırılmasına ve söz konusu sermaye artırımından doğacak 16mn USD tutarındaki rüçhan hakkının kullanılmasına karar verilmiş olup, uygulaması için Genel Müdürlüğük yetkili kılınmıştır.

İş GYO (ISGYO, Öneri: "AL", Nötr): Şirket portföyünde yer alan İş Kuleleri Kule 3'ün muhtelif kiracılara kiralanmasına ilişkin çalışmalara devam edilmektedir.

Şişe Cam (SISE, Nötr): Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından Türkiye'nin ülke kredi notunun BB+'dan BB'ye düşürülmesi ve görünümün "negatif" olarak belirlenmesi sonrası, benzer durumdaki diğer şirketlerle birlikte Şişe Cam için yapılan değerlendirmede Şirket'in kredi notunu değiştirmeyip, BB+ olarak teyit ederken, görünümün "negatif" olarak belirlendiği kamuya açıklanmıştır.

Tüpraş (TUPRS, Öneri "EKLE", Nötr): İran'ın Fars Haber Ajaınsı'nın internet sitesinde yayınlanan habere göre; Türkiye'de İran'dan ham petrol ithal eden en büyük firma olan TÜPRAŞ'ın Amerika yönetimi İran'a yaptırımları yeniden dayatacağını açıkladıktan sonra İran'dan ham petrol ithalatını azaltmaya yönelttiği belirtildi. Kaynak: Matriks

SEKTÖR HABERLERİ

Savunma: Türk Hava Kuvvetleri'nin Milli Muharip Uçak için pilot yetiştirmede kullanacağı jet eğitim uçağı ihtiyacının karşılanmasına yönelik planlanan Hürjet Projesi için 2 Temmuz'da SSB, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Türk Havacılık Uzay Sanayii arasında protokol imzalandı. Protokol kapsamında, SSB ve Hava Kuvvetleri projeye güçlü destek verecek. Projede iki konfigürasyonda Hürjet üretilecek. Bunlardan biri tamamen eğitim uçağı odaklı, ikincisi aynı uçağın silahlı varyantı olacak. Silahlı varyantında, uçağa atış kontrol radarı, harici yük ve atış kontrol sistemleri ile çeşitli görev sistemleri eklenecek. Kaynak: Dünya

Sabah Stratejisi Raporumuz için tıklayınız...