Sabah Stratejisi

Sabah Stratejisi A A

Sabah Stratejisi - 13 / 12 / 2017

 

ŞİRKET HABERLERİ


Anadolu Isuzu (ASUZU, Sınırlı Pozitif): Şirket Çekya'da yerleşik Tatra Export s.r.o ile lojistik amaçlı ağır kamyon üretimine yönelik olarak işbirliği anlaşması imzalamıştır. Anlaşma kapsamında üretilecek yeni ürün grubuna ilişkin şasi alt yapısının Tatra Export s.r.o.'dan tedarik edilmesi, şasi ve araç üst yapısının Şirket bünyesinde tamamlanması ve üretilen araçların ağırlıklı olarak Türkiye pazarına satılması planlanmaktadır. 5 yıllık bir süre zarfı için imzalanmış olan anlaşmada, Tatra Export s.r.o.'dan yapılacak alım konusunda herhangi bir tutar yer almamaktadır.

Bagfaş (BAGFS, Nötr): Bulgaristan ve Yunanistan'a ihraç edilmek üzere Dreymoor ve Teotrade firmalarından sırasıyla 4.000 ton NPK 15.15.15 ve 3.000 ton NP 20.20 gübresi siparişleri alınmıştır. Siparişlerin toplam tutarı 2,1mn USD olup, sevkiyatların Ocak ayında tamamlanması planlanmaktadır.

İş Bankası (ISCTR, Öneri "EKLE", Nötr): Almanya'da faaliyet gösteren bağlı ortaklığı İşbank AG'nin ödenmiş sermayesinin 145mn EUR'dan 170mn EUR'a çıkarılmasına karar verilmiş olup Banka tarafından söz konusu sermaye artırımından doğacak 25mnn EUR'luk rüçhan hakkı kullanılacaktır.

2 Kasım 2017 Tarihli İş Bankası Raporumuz için tıklayınız…

İzmir Demir Çelik (IZMDC, Nötr): Bağlı ortaklığı İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.'nin sermayesinin, toplam 70mn TL artırılarak 190mn TL'den 260mn TL'ye yükseltilmesi nedeniyle, rüçhan hakkının nakit alacaklarından karşılanmak suretiyle 57.314.526 TL tutarında kullanılmasına bu şekilde %71,28 oranındaki payın %74,14 oranına yükseltilmesine  karar verilmiştir. 

Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Şirketin %99,7 oranında bağlı ortaklığı olan Zorlu Solar Pakistan Limited'in 100bin Pakistan Rupisi olan mevcut sermayesinin 2,5milyar Pakistan Rupisi'ne yükseltilmesine ilişkin yapılacak sermaye artırımına sahip olunan pay oranında iştirak edilmesine karar verilmiştir.

DİĞER ŞİRKET HABERLERİ

Akdeniz Güvenlik Hizmetleri (AKGUV, Nötr): Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açmış olduğu Antalya Adliyesi Özel Güvenlik Hizmet Alımına ilişkin ihalenin "1.920.572 TL + KDV" bedelli sözleşmesi imzalanmıştır.

Sabah Stratejisi Raporumuz için tıklayınız...