Sabah Stratejisi

Sabah Stratejisi A A

Sabah Stratejisi - 21 / 09 / 2018

 

ŞİRKET HABERLERİ

İş Bankası (ISCTR, Öneri "AL", Nötr): Banka tarafından, yurt içinde 20 milyar TL nominal değere kadar farklı tür ve vadelerde TL cinsinden borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verilmiştir. Söz konusu ihraçların halka arz edilerek ve/veya edilmeksizin gerçekleştirilmesi ve SPK ve diğer merciler nezdinde gerekli bütün işlemlerin yerine getirilmesi için Genel Müdürlüğe yetki verilmiştir.

3 Ağustos 2018 Tarihli İş Bankası Raporumuz için tıklayınız…

Yapı Kredi Bankası (YKBNK, Öneri "AL", Nötr): Banka tarafından Medium Term Note (MTN) programı kapsamında yurt dışında ihraç edilmesi planlanan 3mn GBP (İngiliz Sterlini) tutarındaki borçlanma aracı için tertip ihraç belgesi alınabilmesi amacıyla SPK'ya başvurulmuştur.

1 Ağustos 2018 Tarihli Yapı Kredi Bankası Raporumuz için tıklayınız…

Odaş Elektrik (ODAS, Nötr): 18.09.18 tarihinde Çan-2 Termik Santralinde gerçekleşen yangına yönelik olarak, yerinde yapılan incelemeler sonunda söz konusu yangının ciddi bir zarar vermeden söndürüldüğü ortaya çıkmıştır. İştirakler bünyesinde faaliyet gösteren diğer madenlerden de gelen destek ekip ile birlikte santralin 1 hafta içerisinde yeniden üretime geçmesi hedeflenmektedir.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB, Öneri "AL", Sınırlı Negatif): SPK kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, Şirket payları 21/09/2018 tarihinden (seans başından) itibaren 05/10/2018 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler; A, B, C, D grup değişimi, pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir.


8 Ağustos 2018 Tarihli İş Bankası Raporumuz için tıklayınız…

Arçelik (ARCLK, Nötr): S&P şirketin görünümünü durağandan negatife güncelledi. Şirketin uzun dönemli notu BB+ olarak onaylandı. Kaynak: Bloomberg

SEKTÖR HABERLERİ

Konut: Yeni Ekonomi Programı'nda yer alan tedbir maddesi ile kira zammı üst sınırı ÜFE ile değil, TÜFE ile belirlenecek.

Beyaz Eşya: Türkiye'de beyaz eşya iç satışları, ağustos ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre %22,2 oranında azalışla 669.624 birime geriledi. Beyaz eşya ihracatı ise yine aynı dönemde yıllık %10,8 oranında azaldı. Ocak-Ağustos dönemi iç satışlar, bir önceki yılın aynı dönemine göre %12,2 düştü ve 5,3mn birime geriledi. Beyaz eşya üretimi Ağustos ayında %12,9 azalırken Ocak-Ağustos döneminde üretim %1,8 oranında düştü.


DİĞER ŞİRKET HABERLERİ

Çelik Halat (CELHA, Nötr): Şirketin Yönetim Kurulu her türlü çelik halat ve tel gruplarının satış pazarlama ve dağıtım faaliyetlerinde bulunmak üzere, sermayesinin tamamına iştirak edeceği merkezi Hollanda'da yerleşik bir şirket kurulmasına ve kuruluş işlemlerinin başlanılması için şirket yönetiminin yetkili kılınmasına karar vermiştir.
 

Sabah Stratejisi Raporumuz için tıklayınız...